1. Home
 2. /
 3. Systemy harmonijkowe
 4. /
 5. MB-86 FOLD LINE

WIELKOGABARYTOWE MOŻLIWOŚCI

System MB-86 FOLD LINE to rozwiązanie bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu a jednocześnie posiadające wysokie parametry techniczne oraz umożliwiające wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach. Drzwi harmonijkowe mogą być otwierane zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz budynku. Mogą mieć przy tym dowolny układ konfiguracji skrzydeł.

Zewnętrzne drzwi harmonijkowe dają dużą swobodę użytkownikom. Można dzięki nim w łatwy sposób wykorzystać sprzyjające warunki atmosferyczne i niemal dosłownie zlikwidować barierę pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Drzwi takie mogą zatem stanowić doskonałe, szerokie przejście z domu na taras albo połączenie kawiarni lub restauracji z jej terenem zewnętrznym, wykorzystywanym sezonowo. Między innymi takim zastosowaniem charakteryzuje się system MB-86 FOLD LINE.

SPECYFIKA KONSTRUKCYJNA

System posiada trzykomorowe, wytrzymałe kształtowniki aluminiowe o głębokości konstrukcyjnej: 86mm dla ościeżnic i 77mm dla skrzydeł drzwi. Centralna komora kształtowników wyposażona jest w przekładki termiczne o szerokości 24mm dla ościeżnic i 34mm dla skrzydeł drzwi, co przekłada się na wysoką izolacyjność termiczną. System dopuszcza duże gabaryty konstrukcji, umożliwiające budowę drzwi o wysokości skrzydeł do 2700mm oraz szerokości do 1000mm. 

OKUCIA, PROGI I SZKLENIA

W systemie wykorzystuje się specjalistyczne okucia dedykowane dla MB-86 FOLD LINE, gwarantujące komfortowe funkcjonowanie skrzydeł drzwi o maksymalnym ciężarze do 100kg. Istnieje możliwość zastosowania różnych wersji rozwiązań progowych:

 • klasyczne – z uszczelnieniem przymykowym,
 • z niskim progiem – wygodne w użytkowaniu.

System posiada duży zakres szklenia od 14 do 61,5mm, pozwalający na stosowanie pakietów zarówno jedno-, jak i dwukomorowych, w tym także z specjalistycznych: o podwyższonej izolacyjności akustycznej lub odporności na włamanie.

Konstrukcja MB-86 FOLD LINE jest kompatybilna ze znanym i cenionym systemem okienno-drzwiowym ALUPROF MB-86: łączenie profili analogiczne jak w MB-86, a także niektóre kształtowniki, uszczelki i akcesoria wspólne dla obu systemów.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

 • Głębokość konstrukcyjna kształtowników:
  • dla ościeżnic – 86mm,
  • dla skrzydeł drzwi – 77mm.
 • Szerokość przekładek termicznych w centralnej komorze kształtowników:
  • dla ościeżnic – 24mm,
  • dla skrzydeł drzwi – 34mm.
 • Maksymalne wymiary skrzydeł:
  • wysokość do 2700mm,
  • szerokość do 1000mm.
 • Zakres szklenia od 14 do 61,5mm.

DOKUMENTACJA

ALUPROF - MB-86 FOLD LINE

Chcesz poznać cenę swoich nowych okien?

Otrzymaj szybką i bezpłatną wycenę już teraz!

Nasze produkty gwarantują komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii.

KOLORYSTYKA

Odkryj Nowe Możliwości

z Naszymi Oknami i Drzwiami!

Nasza oferta to nie tylko doskonała jakość, ale także nieograniczone możliwości dostosowane do Twoich potrzeb. Wybierz Plastixal i podnieś poziom funkcjonalności i estetyki swojego domu już dziś!

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20