flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
plxpng

O firmie

Naszym celem nie jest bycie największym, lecz najlepszym producentem okien. Dążymy do perfekcji i nie spoczywamy na laurach. Uczymy się nowych technologii, jesteśmy otwarci na pomysły tak klientów, jak i pracowników. Ale od początku…

NIEŚMIAŁY START

Firma Plastixal Kołakowski Mariusz powstała w 2006 roku. Zakład produkcyjny mieścił się w małej, wynajętej hali, w miejscowości Piątnica pod Łomżą. 

Byłem ja, moja rodzina i pięciu doświadczonych pracowników (dwóch pracuje do dziś). Nie było łatwo. Młoda firma bez zaplecza finansowego? To nie może się udać. Te słowa słyszałem najczęściej. Jednak z miesiąca na miesiąc ilość zleceń rosła, a co za tym idzie, wzrastało także zatrudnienie. Po roku nasza załoga liczyła już trzynaście osób. Przepowiednie „życzliwych” na całe szczęście się nie spełniły.

STUMILOWY KROK

Przełomowy był rok 2009. To wtedy, za namową naszych klientów, rozpoczęliśmy produkcję ślusarki aluminiowej. Nie mniej ważnym, a może ważniejszym, okazało się rozpoczęcie sprzedaży okien do Francji. Zapoczątkowało to bowiem ekspansję naszych produktów na rynki unijne.

SKOK NA GŁĘBOKĄ WODĘ

Aby sprostać postawionemu sobie wyzwaniu, potrzebowaliśmy większej powierzchni produkcyjnej. W 2010 roku zakupiliśmy w miejscowości Stare Bożejewo pod Wizną działkę z budynkami do remontu oraz kilka nowoczesnych maszyn do produkcji stolarki PCV. W czerwcu 2011 roku produkcja została przeniesiona do nowej siedziby. W 2014 roku wybudowaliśmy nowe biuro wraz z zapleczem socjalnym, ale widzieliśmy, że na halach produkcyjnych także robi się coraz ciaśniej. Dostawienie hali magazynowej pomogło tylko na chwilę.

CIĄGŁY ROZWÓJ

Obecnie zatrudniamy ponad 70 osób, rozbudowujemy zakład o dodatkowe 3000 m2, czekamy na zamówiony innowacyjny park maszynowy, a nasze produkty trafiają do kilkunastu krajów UE oraz do USA, Algierii i Norwegii. Jesteśmy dumni, że na tak trudnych rynkach jak Francja, Belgia, Niemcy czy Wielka Brytania, jesteśmy postrzegani jako solidny i godny polecenia partner.

 

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju firmy.

Szczególne podziękowania dla Poldka, Krzyśka i Zbyszka.


2015-2018 © plastixal.pl wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
logo - rzetelna firma