flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
balkon francuski

Balkon francuski – jak wybrać i czym się kierować przy wyborze?

Każdy marzy o własnym mieszkaniu z przestronnym, słonecznym tarasem, na którym można spędzać czas w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Niestety, ze względu na ograniczenia architektoniczne budynków nie zawsze jest to możliwe. Rozwiązaniem tego problemu jest balkon francuski – nie tylko praktyczny, ale również wyjątkowo elegancki element wykończenia elewacji. Jak wybrać ten idealny dla swojego mieszkania? Na co zwracać uwagę? Oto kilka wskazówek, na których warto się skupić przy wyborze tego specyficznego balkonu.

Materiały i wykończenie

Balkony francuskie wykonywane są z różnych materiałów, w zależności od potrzeb i upodobań inwestora. Najczęściej spotykane są konstrukcje stalowe, aluminiowe lub szklane. Stalowe balustrady są bardzo wytrzymałe i odporne na korozję, natomiast aluminiowe lżejsze i łatwiejsze w montażu. Szklane balustrady z kolei dostarczają do wnętrz największą ilość naturalnego światła. Podczas wyboru konkretnego typu balkonu warto zwracać uwagę na jakość użytych materiałów oraz solidność wykonania konstrukcji. To od nich zależy trwałość i bezpieczeństwo użytkowania balkonu.

Konstrukcja drzwi

Drzwi balkonowe pełnią funkcję zarówno okna, jak i wyjścia na balkon francuski. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła, a także umożliwienie swobodnego dostępu do balustrady. Drzwi do balkonu francuskiego są wykonywane z aluminium lub PCV. Ważne jest, aby wybrać model charakteryzujący się odpowiednimi parametrami termoizolacyjnymi oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych. W tym przypadku istotny jest też sposób otwierania wybranych systemów – drzwi mogą być rozwierane, podnoszono-przesuwne lub uchylno-przesuwne. Wybór zależy od metrażu mieszkania oraz indywidualnych preferencji użytkownika.

Kwestie estetyczne

Balkon francuski jest również istotnym elementem dla wyglądu elewacji. Wybierając balustradę oraz drzwi wyjściowe na balkon, warto zwrócić uwagę na ich wzór i kolorystykę. Powinny one współgrać z ogólnym projektem budynku i wnętrzem mieszkania. Ważne jest też, aby materiały użyte do wykonania balustrady były trwałe i łatwe w konserwacji, co pozwoli na utrzymanie wysokiej estetyki przez długie lata.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny