Balkon francuski – jak wybrać i czym się kierować przy wyborze?

Każdy marzy o własnym mieszkaniu z przestronnym, słonecznym tarasem, na którym można spędzać czas w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Niestety, ze względu na ograniczenia architektoniczne budynków nie zawsze jest to możliwe. Rozwiązaniem tego problemu jest balkon francuski – nie tylko praktyczny, ale również wyjątkowo elegancki element wykończenia elewacji.
Jak wybrać ten idealny dla swojego mieszkania?

Balkon Francuski Plastixal - Elegancja i Jakość
Na co zwracać uwagę? Oto kilka wskazówek, na których warto się skupić przy wyborze tego specyficznego balkonu.

Sprawdź nasze porady!

Materiały i wykończenie

Konstrukcja drzwi

Kwestie estetyczne

Balkon francuski – jak wybrać i czym się kierować przy wyborze?

Materiały i wykończenie

Balkony francuskie wykonywane są z różnych materiałów, w zależności od potrzeb i upodobań inwestora. Najczęściej spotykane są konstrukcje stalowe, aluminiowe lub szklane. Stalowe balustrady są bardzo wytrzymałe i odporne na korozję, natomiast aluminiowe lżejsze i łatwiejsze w montażu. Szklane balustrady z kolei dostarczają do wnętrz największą ilość naturalnego światła. Podczas wyboru konkretnego typu balkonu warto zwracać uwagę na jakość użytych materiałów oraz solidność wykonania konstrukcji. To od nich zależy trwałość i bezpieczeństwo użytkowania balkonu.

Konstrukcja drzwi

Drzwi balkonowe pełnią funkcję zarówno okna, jak i wyjścia na balkon francuski. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła, a także umożliwienie swobodnego dostępu do balustrady. Drzwi do balkonu francuskiego są wykonywane z aluminium lub PCV. Ważne jest, aby wybrać model charakteryzujący się odpowiednimi parametrami termoizolacyjnymi oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych. W tym przypadku istotny jest też sposób otwierania wybranych systemów – drzwi mogą być rozwierane, podnoszono-przesuwne lub uchylno-przesuwne. Wybór zależy od metrażu mieszkania oraz indywidualnych preferencji użytkownika.

Balkon Francuski - Kluczowe Kwestie Wyboru
Balkon Francuski - Praktyczne Wskazówki Wyboru od Plastixal

Kwestie estetyczne

Balkon francuski jest również istotnym elementem dla wyglądu elewacji. Wybierając balustradę oraz drzwi wyjściowe na balkon, warto zwrócić uwagę na ich wzór i kolorystykę. Powinny one współgrać z ogólnym projektem budynku i wnętrzem mieszkania. Ważne jest też, aby materiały użyte do wykonania balustrady były trwałe i łatwe w konserwacji, co pozwoli na utrzymanie wysokiej estetyki przez długie lata.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Social Media Widget