Moskitiery to rodzaj osłony zapobiegającej dostawaniu się owadów do wnętrza budynku. To rozwiązanie pomocne zwłaszcza latem, gdy na dworze roi się od komarów, much, os czy pszczół. Zimą owady nie są specjalnie aktywne, a więc i moskitiery nie są wykorzystywane. Aby produkty te jak najdłużej spełniały swoją podstawową funkcję i chroniły mieszkańców przed insektami, trzeba o nie odpowiednio dbać. Czy w związku z tym należy je demontować na zimę?

Wszystko zależne jest od rodzaju moskitiery

Na pytanie, czy moskitierę należy demontować na zimę, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależne jest bowiem od rodzaju zamontowanej siatki. Jeśli posiadamy model montowany na stałe, to oczywiste jest, że jego demontaż będzie niemożliwy. Tego rodzaju moskitiery są specjalnie wzmacniane i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, dzięki czemu niestraszne są im niskie temperatury, silny wiatr i opady śniegu występujące zimą. Jeżeli natomiast nasza moskitiera występuje w formie zdejmowanej ramki, to jak najbardziej wskazane jest, aby zdemontować ją na okres zimowy. Zdjęcie moskitiery przedłuży jej żywotność, a to z kolei przełoży się na nasze oszczędności, ponieważ nie będziemy musieli wymieniać jej po jednym sezonie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również montaż moskitiery z plisowanej siatki, która podczas zimy może zostać zwinięta i tym samym zabezpieczona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Regularna konserwacja sposobem na długowieczność moskitiery

Ze względu na fakt, iż moskitiery montowane są po zewnętrznej stronie okna lub drzwi tarasowych, narażone są na działanie niekorzystnych czynników zdecydowanie bardziej niż zasłony, firany czy rolety wieszane wewnątrz mieszkań. Jeżeli zależy nam, aby produkty te służyły jak najdłużej, powinniśmy poddawać je zabiegom konserwującym. Najlepszym czasem na to jest jesień i zima, gdy moskitiery nie są wykorzystywane.

Moskitiery dużo łatwiej również się brudzą, dlatego poza okresową konserwacją, powinny być także regularnie czyszczone. Czyszczenie należy przeprowadzać minimum dwa razy w roku (wiosną i jesienią). Wystarczy do tego miękka szmatka, ciepła woda oraz uniwersalny płyn czyszczący. Jeśli podczas użytkowania w miesiącach letnich moskitiera znacząco się ubrudzi, należy wyczyścić ją również wtedy. Czyszczenie zapewni moskitierze nie tylko lepszy wygląd, ale także sprawi, że będzie lepiej spełniać swoje funkcje.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget