Rolety antywłamaniowe coraz częściej zdobią okna w naszych domach i mieszkaniach, aczkolwiek ich najważniejsze funkcje wcale nie są związane z estetyką. Oczywiście względy wizualne są ważne i producenci spełniają oczekiwania również pod tym kątem, jednak prymarną rolą rolet antywłamaniowych jest – zgodnie z nazwą – zabezpieczenie przed włamaniami.
Wiele osób zastanawia się jednak, czy rzeczywiście taka roleta jest w stanie popsuć plany włamywaczom. W tym artykule przedstawimy kilka informacji na temat budowy rolet antywłamaniowych, różnic między zwykłymi roletami, a także ich skuteczności w przypadku niecnych zamiarów złodziei próbujących włamać się do naszego domu wyposażonego w zabezpieczenie antywłamaniowe.

Rolety antywłamaniowe a bezpieczeństwo

Rolety antywłamaniowe z oczywistych względów są nieco droższe niż standardowe rolety zewnętrzne. Trzeba jednak pamiętać, że materiały oraz standard wykonania zastosowanych w nich pancerza i prowadnic zdecydowanie przewyższa pod kątem bezpieczeństwa te wykorzystywane w typowych modelach rolet.Zwykle wybierane są rolety montowane w świetle okna. Z praktycznego punktu widzenia to rozwiązanie stanowi najskuteczniejsze zabezpieczenie przed złodziejami. Jeśli zależy nam na maksymalnym bezpieczeństwie, bez większego problemu możemy połączyć rolety z systemem alarmowym. Ciekawym rozwiązaniem jest także automatyczny system, którego zadaniem jest stwarzanie pozorów obecności ludzi w domu. Po jego uruchomieniu rolety co pewien czas podnoszą się i opadają samoczynnie.

Jaka jest skuteczność rolet antywłamaniowych?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że żaden z obecnie dostępnych na rynku systemów zabezpieczających domy i mieszkania nie da nam 100% gwarancji ochrony. Każdą barierę można pokonać – wszystko zależy od umiejętności włamywacza. Czy zatem warto montować rolety antywłamaniowe? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że część niezbyt wprawionych w swoim „fachu” włamywaczy zapewne nie będzie w stanie przebrnąć przez tę barierę. Mowa tutaj raczej o drobnych złodziejach czy zwyczajnych wandalach, którzy mogliby podjąć próbę przedostania się do naszego mieszkania. Na tego rodzaju ataki często narażeni się przede wszystkim mieszkańcy mieszkań na parterze w blokach. W wielu przypadkach, widząc zamontowaną roletą antywłamaniową, tacy potencjalni złodzieje z góry rezygnują z próby włamania.Z kolei dla bardziej „doświadczonych” włamywaczy solidna i wytrzymała konstrukcja rolety będzie stanowić mocną barierę, której nie można zbyt szybko sforsować. To sprawi, że potencjalny złodziej, nawet jeśli pokona zabezpieczenie, to jednak zajmie mu to sporo czasu, więc szanse na złapanie go na gorącym uczynku są dość duże.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget