flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
Zadania drzwi przeciwpożarowych

Drzwi przeciwpożarowe. Jakie standardy powinny spełniać?

Budynki użyteczności publicznej, a także budynki zamieszkania zbiorowego powinny spełniać określone standardy i normy bezpieczeństwa. Jest to bardzo istotne dla ich prawidłowego funkcjonowania i dopuszczenia ich do użytkowania. Warunków, które muszą być wypełnione, jest znaczna ilość, a wśród nich nie można pominąć zabezpieczeń antypożarowych, w tym drzwi przeciwpożarowych. Ich rola jest nieoceniona w sytuacji zagrożenia.

Zadania drzwi przeciwpożarowych

Łatwo można domyślić się, że rolą drzwi przeciwpożarowych jest ochrona przed ogniem, wysokimi temperaturami i dymem, a także umożliwienie skutecznej ewakuacji. W związku z tym dobrej jakości drzwi powinny cechować się wysoką izolacją ogniową i termiczną zgodną z ogólnie przyjętymi normami. Wypełnienie może składać się z szyb ognioodpornych bądź płyt lub blachy. Ponadto drzwi o powyższych właściwościach, powinny posiadać odpowiednie drzwiowe systemy przeciwpożarowe, które sprawiają, że każdy produkt jest bezpieczny, solidny i szczelny.

Bogaty wybór drzwi

Dostępne na rynku oferty drzwi przeciwpożarowych wciąż się zmieniają. Producenci starają się oferować drzwi spełniające wszystkie normy, ale gwarantujące także estetyczny wygląd. Można zakupić drzwi zewnętrzne, ale także wykorzystywane wewnątrz budynków. Każdy produkt, oprócz norm specjalnych, musi mieć odpowiednią wielkość i konstrukcje. Dopuszczalne są również drzwi rozsuwane, ale ich zastosowanie także jest obwarowane konkretnymi wytycznymi.

 


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny