Drzwi zewnętrzne powinny być wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów, aby zapewniały maksimum bezpieczeństwa. Muszą być też estetyczne i łatwe w codziennym użytkowaniu. Wszystkie te cechy posiadają zarówno drzwi aluminiowe, jak i PCV. Które sprawdzą się lepiej w Twoim domu lub mieszkaniu? W tym artykule postaramy się pomóc Ci w podjęciu decyzji, dokonując krótkiej charakteryzacji obu materiałów wykorzystywanych do produkcji drzwi zewnętrznych.

Popularne drzwi PCV

Drzwi PCV (a także okna) cieszą się obecnie największym zainteresowaniem klientów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż dostępne są w atrakcyjnych cenach, a jednocześnie wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami termicznymi, nie wymagają specjalnej konserwacji, są łatwe w regularnym czyszczeniu. Co więcej, producenci mają w swoje ofercie drzwi PCV w różnych kolorach, a nawet wzorach, dzięki czemu można je bez problemu dobrać do każdego stylu architektonicznego. Z powodzeniem mogą być zastosowanie w mieszkaniach w blokach, a także w domach jednorodzinnych.

Niezawodne drzwi aluminiowe

Chociaż drzwi PCV mogą być zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, to jednak aluminium zapewnia nieco wyższy poziom odporności i wytrzymałości. Kiedyś drzwi aluminiowe używane były niemal wyłącznie w przypadku obiektów przemysłowych, obecnie coraz częściej montowane są również w domach. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż gwarantują wysoką niezawodność, funkcjonalność oraz wiele możliwości konstrukcyjnych. Dodatkowo są bardzo estetycznie i świetnie pasują do nowoczesnego budownictwa. Gwarantują też wysoki stopień bezpieczeństwa, co jest niezwykle ważne w przypadku drzwi zewnętrznych.

Aluminium czy PCV? Podsumowanie

Drzwi aluminiowe to doskonały wybór do domu o nowoczesnej architekturze. Największym atutem drzwi aluminiowych jest wysoka trwałość oraz wytrzymałość. Z kolei drzwi PCV to idealny wybór dla osób, które cenią sobie praktyczne rozwiązania w przystępnej cenie. Są łatwe w utrzymaniu czystości, nie odkształcają się pod wpływem zmiany temperatury, są także bezproblemowe w montażu.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget