flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne PCV – czy to dobry pomysł?

Drzwi zewnętrzne, stanowiące wejście do naszego domu, mieszkania czy też biura, spełniają wiele bardzo istotnych funkcji. Przede wszystkim są wizytówką budynku – w końcu to właśnie przez nie wchodzą do nas nasi goście. Co więcej, chronią wnętrze obiektu przed szeregiem czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych, a także osobami niepowołanymi, których obecności nie życzymy sobie w naszym domu, czyli np. włamywaczami.

Podczas wyboru odpowiednich drzwi zewnętrznych należy zwrócić uwagę na ich trwałość, bezpieczeństwo, wytrzymałość, zdolność do termoizolacji, stopień wygłuszenia, estetykę wykonania itd. A te cechy w dużej mierze zależą od materiału, który został użyty do wyprodukowania drzwi. W tym artykule skupimy się na drzwiach zewnętrznych PCV, które spełniają wszystkie powyższe wymagania.

Specyfika polichlorku winylu (PCV)

Polichlorek winylu (PCV) to rodzaj tworzywa sztucznego. Współcześnie wykorzystywany jest bardzo często przy produkcji różnorodnych przedmiotów użytku codziennego, w tym mebli czy drzwi. Jego główną zaletą są właściwości termoplastyczne, które pozwalają na tworzenie różnych kształtów i form. Co więcej, PCV cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną, która przekłada się na trwałość i długą żywotność. Drzwi z polichlorku winylu będą więc odporne na przypadkowe obicia i inne uszkodzenia, do których może dojść pod wpływem intensywnego użytkowania. Co więcej, PCV jest odporne na szereg czynników zewnętrznych, w tym substancji chemicznych, takich jak rozpuszczalniki. To wszystko sprawia, że drzwi wykonane z polichlorku winylu będą nam służyć przez długi czas.

Dlaczego drzwi PCV to dobra inwestycja na lata?

Drzwi PCV są obecnie bardzo często wybierane. Nie bez powodu. W przypadku standardowego zastosowania w domach jednorodzinnych trudno wskazać na jakieś znaczące wady, które mogłyby zdyskwalifikować drzwi PCV. Zachęcająca jest przede wszystkim cena. Oczywiście względy finansowe nigdy nie powinny być ważniejsze niż wysoka jakość, jednak w tym przypadku można te dwie kwestie połączyć. W ten sposób otrzymujemy więc trwałe i odporne drzwi w atrakcyjnej cenie.

Drzwi z polichlorku winylu zapewniają dobrą izolację cieplną i akustyczną, co wynika m.in. z wielokomorowego charakteru profili PCV. Nie wymagają też szczególnej pielęgnacji. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się do usunięcia zabrudzeń z powierzchni, a także odpowiedniego zabezpieczenia części ruchomych. Drzwi PCV ze stalowymi wzmocnieniami w profilach skutecznie zabezpieczają też przed włamaniami. Jeśli więc nasze drzwi wejściowe PCV nie zostaną poważnie uszkodzone, będą nam służyć przez wiele długich lat w nienagannym stanie.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny