Wśród wielu dostępnych obecnie materiałów wykorzystywanych do produkcji profili okiennych dużą popularnością cieszy się aluminium. Po nowoczesne okna z aluminium chętnie sięgają zarówno inwestorzy publiczni, jak i prywatni. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to wysokiej jakości materiał o licznych zaletach. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, gdzie najlepiej sprawdzają się okna oparte na systemach aluminiowych. Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.

Największe zalety aluminiowych okien

Wzrost popularności okien wykonanych z aluminium związany jest z wieloma korzyściami, które niesie za sobą montaż systemów z tego materiału. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że aluminium jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia. Produkowane z niego profile są niewrażliwe na skrajne temperatury. Okna nie tracą swoich właściwości podczas zimowych chłodów i letnich upałów. Aluminiowe profile nie blakną po kontakcie z ostrym słońcem, a malowanie proszkowe chroni je przed korozją po zawilgoceniu.

Nie można zapomnieć również o właściwościach użytkowych okien wykonanych z tego materiału. Produkowane współcześnie aluminiowe systemy wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, dzięki czemu są skutecznym izolatorem termicznym. Zawdzięczają to specjalnym wkładkom, którymi wypełniane są ich ramy. Wbrew powszechnie panującej opinii nowoczesne okna z aluminium zapewniają niemal tak samo dobre parametry cieplne, jak znane z wysokiej termoizolacyjności systemy drewniane i plastikowe.

Do jakich budynków pasują okna z aluminium?

Dawniej okna z aluminium stosowane były głównie w obiektach użyteczności publicznej. Obecnie jednak trend się zmienił i po nowoczesne systemy z tego materiału chętnie sięgają także inwestorzy prywatni. Aluminiowe profile świetnie się prezentują, są ozdobą każdego budynku. Doskonale sprawdzają się zarówno w obiektach wznoszonych w opartym na praktycznych rozwiązaniach stylu skandynawskim, jak i bazującym na minimalistycznej formie stylu nowoczesnym. Zakup okien z aluminium to wyśmienite rozwiązanie dla wszystkich inwestorów rezygnujących z przepychu i bogatych zdobień na rzecz jasnych, otwartych wnętrz wykończonych subtelnymi dodatkami.

Ze względu na niską wagę, a jednocześnie wysoką sztywność i dużą wytrzymałość na profilach aluminiowych bardzo często osadza się wielkoformatowe szyby. Zastosowanie takiego rozwiązania zazwyczaj jest niemożliwe na profilach z PVC czy drewna. W związku z tym na wybór aluminium bardzo często decydują się inwestorzy zainteresowani montażem wielkoformatowych okien opartych na dużych przeszkleniach. Profile z aluminium umożliwiają stworzenie przeszklonej ściany stanowiącej efektowne przejście pomiędzy częścią wypoczynkową wewnątrz i na zewnątrz budynku. Systemy tego typu prezentują się estetycznie i niezwykle elegancko. Są jednym z wyznaczników współczesnej architektury.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget