Jak uzyskać więcej światła w pomieszczeniu?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sprawić, by Twoje wnętrza stały się jaśniejsze i przytulniejsze? Warto zastosować kilka praktycznych rozwiązań, które sprawią, że wnętrze będzie doświetlone, a przy okazji również optycznie powiększone. O czym konkretnie mowa? 

Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Więcej światła w pomieszczeniu
Więcej światła w pomieszczeniu
W jasny i przytulny dom warto zainwestować czas i uwagę.
Istnieje wiele praktycznych rozwiązań, które mogą uczynić Twoje wnętrza bardziej oświetlonymi i optycznie większymi.

Sprawdź nasze porady!

Naturalne światło

Stolarka okienna

odpowiednie oświetlenie

Naturalne światło

Wykorzystaj naturalne światło

To podstawa jasnych i przytulnych wnętrz. Postaraj się nie zasłaniać okien grubymi zasłonami i zrezygnuj z ciężkich mebli w pobliżu okien. Jasne i lekkie firanki lub rolety pozwalają na swobodny przepływ światła do pomieszczenia.

stolarka okienna

Jednym z kluczowych aspektów wpływających na ilość wpadającego do pomieszczenia światła jest wybór odpowiedniej stolarki okiennej. Stare okna często są źródłem problemów związanych z dostępem do naturalnego oświetlenia. Ich ramy bywają zbyt masywne lub za wysoko umieszczone, co utrudnia swobodny przepływ światła.

Wybierając systemy okienne, warto zainwestować w te o większych powierzchniach szyb oraz cienkich profilach. Nowoczesne okna z  aluminium i PCV oferują różnorodne rozwiązania, które idealnie wpisują się w potrzeby współczesnych wnętrz. Decydując się na wielkoformatowe modele z dużą powierzchnią przeszkleń, możesz znacząco zwiększyć dopływ światła do pomieszczeń.

Stolarka okienna
Odpowiednie oświetlenie

zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Dla uzyskania większej ilości światła kluczowe jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Oprócz naturalnego światła dziennego ważne jest także sztuczne oświetlenie. Postaw na kilka źródeł światła w jednym pomieszczeniu – oprócz sufitowego oświetlenia głównego warto zastosować lampy stołowe oraz lampki nocne. To pozwoli Ci na elastyczne dostosowanie natężenia światła do potrzeb i nastroju. Pamiętaj również o energooszczędnych żarówkach LED, które emitują światło o naturalniejszej barwie.

pomaluj ściany! zmień kolor ścian

Kolory ścian mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz odbiór wnętrza. To właśnie one tworzą tło dla całej aranżacji. Aby uzyskać więcej światła w pomieszczeniu, warto stawiać na jasne, neutralne kolory, takie jak biel czy beż. Unikaj ciemnych i intensywnych barw, które sprawiają, że wnętrze wydaje się mniej przestronne. Jeśli jednak lubisz mocniejsze akcenty, pomyśl o uzupełnieniu wnętrza o kolorowe dodatki ożywiające przestrzeń. Mogą być to poduszki, obrazy lub kwiaty.

 
Malowanie ścian

Zastosowanie powyższych praktycznych rozwiązań pozwoli Ci cieszyć się jaśniejszym, bardziej przytulnym i optycznie powiększonym wnętrzem. Pamiętaj, że stworzenie takiego miejsca wymaga czasu i zaangażowania, ale efekt końcowy na pewno Cię nagrodzi. Odkryj nowy potencjał swojego domu i ciesz się komfortem, który zapewni Ci jasne i przytulne otoczenie. Dziękujemy za lekturę naszego artykułu!

przeczytaj pozostałe nasze artykuły

Mity dotyczące dużych przeszkleń Współczesna architektura rozwija się dynamicznie i …

Okna dwuszybowe czy TRZYSZYBOWE? Jakie są różnice? Jakość szyb w …

Czarne okna – nowoczesny i elegancki minimalizm Czarne okna zyskują …

Okna dwukolorowe – sprawdź, dlaczego warto je wybrać! W dzisiejszych …

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

Social Media Widget