flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru

Jak uzyskać więcej światła w pomieszczeniu?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sprawić, by Twoje wnętrza stały się jaśniejsze i przytulniejsze? Warto zastosować kilka praktycznych rozwiązań, które sprawią, że wnętrze będzie doświetlone, a przy okazji również optycznie powiększone. O czym konkretnie mowa? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Stolarka okienna

Jednym z kluczowych aspektów wpływających na ilość wpadającego do pomieszczenia światła jest wybór odpowiedniej stolarki okiennej. Stare okna często są źródłem problemów związanych z dostępem do naturalnego oświetlenia. Ich ramy bywają zbyt masywne lub za wysoko umieszczone, co utrudnia swobodny przepływ światła.

Wybierając systemy okienne, warto zainwestować w te o większych powierzchniach szyb oraz cienkich profilach. Nowoczesne okna z  aluminium i PCV oferują różnorodne rozwiązania, które idealnie wpisują się w potrzeby współczesnych wnętrz. Decydując się na wielkoformatowe modele z dużą powierzchnią przeszkleń, możesz znacząco zwiększyć dopływ światła do pomieszczeń.

Oświetlenie

Dla uzyskania większej ilości światła kluczowe jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Oprócz naturalnego światła dziennego ważne jest także sztuczne oświetlenie. Postaw na kilka źródeł światła w jednym pomieszczeniu – oprócz sufitowego oświetlenia głównego warto zastosować lampy stołowe oraz lampki nocne. To pozwoli Ci na elastyczne dostosowanie natężenia światła do potrzeb i nastroju. Pamiętaj również o energooszczędnych żarówkach LED, które emitują światło o naturalniejszej barwie.

Kolorystyka ścian

Kolory ścian mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz odbiór wnętrza. To właśnie one tworzą tło dla całej aranżacji. Aby uzyskać więcej światła w pomieszczeniu, warto stawiać na jasne, neutralne kolory, takie jak biel czy beż. Unikaj ciemnych i intensywnych barw, które sprawiają, że wnętrze wydaje się mniej przestronne. Jeśli jednak lubisz mocniejsze akcenty, pomyśl o uzupełnieniu wnętrza o kolorowe dodatki ożywiające przestrzeń. Mogą być to poduszki, obrazy lub kwiaty.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny