flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru

Jak zamontować roletę zewnętrzną do okna dachowego?

Ochrona przed słońcem, deszczem, wiatrem i hałasem dobiegającym z zewnątrz to tylko kilka z licznych zalet, które niesie za sobą montaż rolet zewnętrznych. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak krok po kroku przeprowadzić instalację rolety do okna dachowego, aby cieszyć się jej zaletami przez wiele lat. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Narzędzia i materiały potrzebne do montażu

Przed przystąpieniem do montażu upewnij się, że posiadasz wszystkie potrzebne narzędzia i materiały. Będziesz potrzebował między innymi wiertarki, śrubokręta, poziomicy, miarki oraz zestawu śrub i kołków. Sprawdź też, że wybrana roleta jest kompatybilna z Twoim oknem dachowym – w przeciwnym razie montaż może okazać się techniczne niemożliwy do przeprowadzenia.

Przygotowanie miejsca montażu

Montaż rolety na oknie dachowym nie różni się specjalnie od instalacji systemu np. na balustradzie francuskiej. Wszelkie prace należy rozpocząć od zabezpieczenia miejsca montażu. Usuń z parapetu wszystkie przedmioty, które mogłyby przeszkodzić w trakcie pracy. Następnie upewnij się, że okno dachowe jest zamknięte, a wokół jest wystarczająco dużo miejsca. W wybranych przypadkach konieczne może być użycie drabiny lub podestu, aby uzyskać dostęp do okna.

Montaż prowadnic rolety

Pierwszym krokiem montażu rolet zewnętrznych jest zamocowanie prowadnic. To elementy odpowiedzialne za prawidłowe działanie rolety oraz jej szczelność. Aby je zamontować, należy postępować zgodnie z instrukcją producenta. Najczęściej prowadnice mocuje się na ramie okna za pomocą śrub lub specjalnych uchwytów.

Zamocowanie kasety rolety

Kolejny krok to instalacja kasety, która odpowiada za przechowywanie zwiniętego materiału rolety. Kasetę należy zamocować na górnej części ramy okna tak, aby była równoległa do prowadnic. W przypadku niektórych modeli konieczne może być zastosowanie dodatkowych wsporników.

Instalacja rolek i sprawdzenie działania systemu

Ostatni etap montażu polega na właściwym umiejscowieniu rolety zewnętrznej w prowadnicach. Postępuj zgodnie z instrukcją producenta, aby prawidłowo zainstalować system przesuwny. Następnie sprawdź jego działanie. Upewnij się, że roleta przesuwa się płynnie po rolkach i jest dobrze naciągnięta.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny