flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru

Jaki system przesuwny wybrać do ogrodu zimowego?

Ogród zimowy, nazywany również oranżerią, to przeszklone pomieszczenie wypoczynkowe będące naturalnym przedłużeniem salonu. Ze względu na specyficzną konstrukcję i zastosowanie ocieplenia można korzystać z niego przez cały rok, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy główne aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze systemu przesuwnego, pełniącego funkcję przejścia pomiędzy salonem a ogrodem zimowym.

Rodzaje systemów przesuwnych

  • System przesuwny na szynach to klasyczny sposób montażu drzwi przesuwnych. Składa się on z szyn zamocowanych na podłodze oraz prowadnic umieszczonych w drzwiach. Daje możliwość swobodnego poruszania skrzydeł drzwiowych w płaszczyźnie poziomej, dzięki czemu możemy otworzyć ogród zimowy z jednej lub obu stron.
  • System przesuwny bezprogowy charakteryzuje się tym, że nie ma progów na podłodze. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe, ponieważ eliminuje ryzyko potknięcia się o próg oraz ułatwia swobodne poruszanie się wewnątrz ogrodu zimowego.
  • System harmonijkowy to alternatywa dla tradycyjnych systemów przesuwnych. Skrzydła drzwiowe są spięte ze sobą specjalnymi zawiasami, co pozwala na złożenie ich w harmonijkę podczas otwierania. Dzięki temu systemowi można szybko otworzyć całą ścianę ogrodu zimowego, co sprawia, że wnętrze jest jaśniejsze i przestronniejsze.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi przesuwnych?

Przed podjęciem decyzji o wyborze drzwi przesuwnych do ogrodu zimowego, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

  1. Wymagania użytkowe – zastanów się, jak często będziesz otwierać i zamykać drzwi przesuwne oraz czy potrzebujesz systemu bezprogowego dla łatwiejszego poruszania się pomiędzy pomieszczeniami.
  2. Wygląd – starannie przemyślany wybór materiałów i kolorystyki systemu przesuwnego pozwala na stworzenie spójnej aranżacji wnętrza ogrodu zimowego.
  3. Budżet – przed zakupem sprawdź dostępne opcje cenowe i wybierz najlepszy system przesuwny w zależności od swojego budżetu.

2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny