Ogród zimowy, nazywany również oranżerią, to przeszklone pomieszczenie wypoczynkowe będące naturalnym przedłużeniem salonu. Ze względu na specyficzną konstrukcję i zastosowanie ocieplenia można korzystać z niego przez cały rok, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy główne aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze systemu przesuwnego, pełniącego funkcję przejścia pomiędzy salonem a ogrodem zimowym.

Rodzaje systemów przesuwnych

  • System przesuwny na szynach to klasyczny sposób montażu drzwi przesuwnych. Składa się on z szyn zamocowanych na podłodze oraz prowadnic umieszczonych w drzwiach. Daje możliwość swobodnego poruszania skrzydeł drzwiowych w płaszczyźnie poziomej, dzięki czemu możemy otworzyć ogrodowi zimowy z jednej lub obu stron.
  • System przesuwny bezprogowy charakteryzuje się tym, że nie ma progów na podłodze. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe, ponieważ eliminuje ryzyko potknięcia się o próg oraz ułatwia swobodne poruszanie się wewnątrz ogrodu zimowego.
  • System harmonijkowy to alternatywa dla tradycyjnych systemów przesuwnych. Skrzydła drzwiowe są spięte ze sobą specjalnymi zawiasami, co pozwala na złożenie ich w harmonijkę podczas otwierania. Dzięki temu systemowi można szybko otworzyć całą ścianę ogrodu zimowego, co sprawia, że wnętrze jest jaśniejsze i przestronniejsze.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi przesuwnych?

Przed podjęciem decyzji o wyborze drzwi przesuwnych do ogrodu zimowego, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

  1. Wymagania użytkowe – zastanów się, jak często będziesz otwierać i zamykać drzwi przesuwne oraz czy potrzebujesz systemu bezprogowego dla łatwiejszego poruszania się pomiędzy pomieszczeniami.
  2. Wygląd – starannie przemyślany wybór materiałów i kolorystyki systemu przesuwnego pozwala na stworzenie spójnej aranżacji wnętrza ogrodu zimowego.
  3. Budżet – przed zakupem sprawdź dostępne opcje cenowe i wybierz najlepszy system przesuwny w zależności od swojego budżetu.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget