Okna aluminiowe nie należą do najpopularniejszych, ale z całą pewnością ich wykorzystanie to rozwiązanie nowoczesne, energooszczędne i trwałe. Sprawdzą się zarówno w przypadku budownictwa komercyjnego, jak i mieszkaniowego.

Estetyka okien aluminiowych

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że okna aluminiowe wcale nie oznaczają topornej, metalowej ramy, która niezbyt atrakcyjnie prezentuje się w obiektach mieszkaniowych. Wręcz przeciwnie – to rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju budynków. Aluminium to materiał, który jest bardzo podatny na formowanie, więc możliwe jest stworzenie z jego użyciem okiem w różnych kształtach. Co więcej, dzięki dużej wytrzymałości i stabilności aluminium można wykonać zarówno wąskie profile, jak i duże ramy – w zależności od potrzeb. Istotny jest również fakt, że pielęgnacja okien aluminiowych jest stosunkowo prosta. Podczas ich regularnego czyszczenia wystarczy przetrzeć ramę wodą z dodatkiem środka myjącego bez octu czy innych kwasów w składzie.Profile aluminiowe dostępne są w różnych kolorach, również w bardzo oryginalnych odcieniach. Można nabyć nawet modele, które imitują wybarwienie i usłojenie drewna. Niemniej jednak największym zainteresowaniem cieszą się okna w kolorze naturalnego aluminium, czyli np. ciemnoszare. Powierzchnia aluminiowych okiem może być metalizowana, błyszcząca lub matowa.Okna z aluminium najczęściej wybierane są w przypadku obiektów należących do tzw. architektury miejskiej. Świetnie sprawdzają się w budownictwie nowoczesnym, industrialnym, minimalistycznym. Doskonale prezentują się na tle elewacji domów wykończonych w odcieniach szerokości, granitu, łupku lub klinkieru w odcieniu grafitu bądź piaskowych żółcieni.

Walory użytkowe okien z aluminium

Obecnie na rynku dostępne są profile aluminiowe wypełnione materiałami termoizolacyjnymi najnowszej generacji, których współczynnik przenikania ciepła (U) zapewnia doskonałą ochronę. Jak już zostało wspomniane, aluminium jest materiałem wyjątkowo plastycznym, więc można z niego produkować bardzo wąskie profile, zwiększając tym samym powierzchnię przeszklenia i zapewniając maksymalny dopływ światła słonecznego. Jest to również ekologiczne rozwiązanie, ponieważ metalowe elementy mogą być niemal w całości poddane recyklingowi.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget