Rewolucyjne drzwi bez tradycyjnych kluczy.
Dlaczego inwestowanie w system kontroli dostępu to najlepsza decyzja?

Współczesny świat przeżywa dynamiczny rozwój technologiczny, obejmujący nawet sferę otwierania drzwi. Tradycyjne metody, takie jak korzystanie
z fizycznych kluczy, stają się coraz bardziej przestarzałe w obliczu nowych, innowacyjnych rozwiązań. Nowoczesne technologie oferują bezpieczne i wygodne otwieranie drzwi, eliminując konieczność noszenia kluczy lub polegania na tradycyjnych zamkach.

W ostatnich latach zaobserwowano znaczny postęp w dziedzinie bezkluczowych systemów kontroli dostępu. Inżynierowie i projektanci skupili się na tworzeniu rozwiązań, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także czynią korzystanie z drzwi bardziej intuicyjnym i efektywnym.

Ludzie poszukują nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko poprawią ich codzienne doświadczenia, ale także wprowadzą innowacyjne elementy
do tradycyjnych aspektów życia. Bezkluczowe otwieranie drzwi staje się normą w biznesie, miejscach publicznych i prywatnych przestrzeniach.

Definicja otwierania drzwi bez klucza

Dostęp z aplikacji

Otwieranie drzwi bez użycia klucza to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające kontrolę dostępu do pomieszczeń bez konieczności korzystania z tradycyjnych kluczy. Zamiast tego te systemy opierają się na zaawansowanych technologiach identyfikacji i autoryzacji, eliminując potrzebę noszenia fizycznych kluczy.

Celem otwierania drzwi bez użycia klucza jest poprawa bezpieczeństwa, wygody i efektywności zarządzania dostępem. Użytkownicy mogą korzystać
z różnych metod, takich jak klawiatura numeryczna, RFID, czytnik linii papilarnych, a nawet zdalne sterowanie za pomocą modułu Wi-Fi, co sprawia, że otwieranie drzwi staje się bardziej intuicyjne i dostosowane do współczesnych potrzeb.

Zalety otwierania drzwi bez użycia klucza:

 
 1. Nie trzeba nosić fizycznych kluczy:
  Tradycyjne klucze mogą być uciążliwe, a często zapominamy o nich w pośpiechu. Systemy otwierania drzwi bez użycia klucza eliminują to niedogodzenie, pozwalając użytkownikom swobodnie poruszać się bez konieczności posiadania fizycznych kluczy.

 2. Szybkie i łatwe otwieranie drzwi za pomocą technologii zbliżeniowej:
  Technologie zbliżeniowe, takie jak RFID, umożliwiają szybkie otwieranie drzwi bez konieczności wkładania klucza do zamka. Wystarczy przybliżyć odpowiednią kartę, brelok lub urządzenie mobilne, aby system rozpoznał użytkownika i udzielił dostępu. To rozwiązanie nie tylko przyspiesza proces, ale także czyni korzystanie z drzwi intuicyjnym i wygodnym.

 3. Zwiększona trudność w kopiowaniu kluczy elektronicznych:
  Klucze elektroniczne, takie jak karty RFID, charakteryzują się znacznie wyższym poziomem bezpieczeństwa w porównaniu z tradycyjnymi kluczami fizycznymi. Skopiowanie klucza elektronicznego wymaga zaawansowanych umiejętności i dostępu do specjalistycznego sprzętu, co sprawia, że jest znacznie trudniejsze dla nieuprawnionych osób uzyskanie dostępu.

 4. Dostosowane uprawnienia dostępu dla różnych użytkowników:
  Systemy kontrolowania dostępu bez użycia klucza umożliwiają precyzyjne dostosowanie uprawnień dla poszczególnych użytkowników. Personalizacja uprawnień dostępu eliminuje ryzyko nieautoryzowanego dostępu i zwiększa kontrolę nad tym, kto może otwierać konkretne drzwi.

 5. Rejestrowanie działań otwierania drzwi:
  Systemy kontrolowania dostępu bez użycia klucza automatycznie rejestrują wszystkie próby otwarcia drzwi. Zapewnia to szczegółowe informacje na temat tego, kiedy i przez kogo konkretne miejsce dostępu zostało użyte. Rejestrowanie działań otwierania drzwi stanowi kluczowe narzędzie do przeprowadzania audytów bezpieczeństwa i może być przydatne do śledzenia działań użytkowników.

Metody wykorzystywane w systemach bezkluczowych

RFID (Radio-Frequency Identification)

Technologia RFID opiera się na komunikacji między czytnikiem a tagiem RFID przy użyciu fal radiowych. Tagi te przechowują unikalne identyfikatory, które są odczytywane przez czytnik, umożliwiając szybkie i efektywne otwieranie drzwi.

Zalety Wykorzystania RFID w Systemach Kontroli Dostępu:

 1. Wygodna i Szybka Obsługa: Proces otwierania drzwi za pomocą RFID jest szybki, co zwiększa wygodę użytkownika.
 2. Bezpieczeństwo: RFID eliminuje ryzyko kopiowania lub fałszowania danych, ponieważ identyfikator jest unikalny dla każdego tagu.
 3. Elastyczność: Systemy RFID pozwalają na programowanie różnych poziomów dostępu dla różnych użytkowników.
Gdzie Wprowadzić Technologię RFID?

 1. W Firmach i Instytucjach Publicznych: Karty RFID są używane do kontroli dostępu pracowników do biurowców, zwiększając poziom bezpieczeństwa.
 2. W Hotelach i Obiektach Turystycznych: Karty hotelowe oparte na technologii RFID umożliwiają wygodne otwieranie drzwi do pokoi przez gości.
 3. W Domach: Systemy RFID są stosowane w domach jako bezpieczna metoda kontroli dostępu, eliminująca konieczność noszenia tradycyjnych kluczy.

Czytnik Linii Papilarnych

Czytnik linii papilarnych w drzwiach to rodzaj systemu zabezpieczeń wykorzystującego identyfikację biometryczną. Działanie czytników linii papilarnych opiera się na skanowaniu unikalnych cech linii papilarnych.

Jak działa czytnik linii papilarnych w drzwiach?

 1. Rejestracja Linii Papilarnych: Na początku użytkownik musi zarejestrować swoje linie papilarne w systemie. Proces ten obejmuje skanowanie palców przy użyciu czytnika, który rejestruje unikalne cechy linii papilarnych.

 2. Przechowywanie Danych Biometrycznych: Dane biometryczne dotyczące linii papilarnych są przechowywane w postaci szablonu lub kodu, który można później porównać z danymi uzyskanymi podczas próby dostępu.

 3. Porównywanie Linii Papilarnych: Podczas próby dostępu, gdy osoba próbuje otworzyć drzwi, czytnik skanuje jej linie papilarne i porównuje je z wcześniej zarejestrowanymi danymi.

 4. Decyzja o Dostępie: Na podstawie wyniku porównania czytnik decyduje, czy przyznać dostęp czy go odmówić.
Neway Doors - Czytnik linii papilarnych
Klawiatura numeryczna Neway Doors

Klawiatura Numeryczna

Klawiatura numeryczna pełni rolę intuicyjnego narzędzia kontroli dostępu, które jest przyjazne dla użytkownika. Prosty sposób wprowadzania cyfrowego kodu sprawia, że korzystanie z tego typu systemu jest intuicyjne nawet dla osób nieobeznanych z zaawansowaną technologią.

Zalety korzystania z klawiatury numerycznej
w systemach kontroli dostępu:
 
 1. Bezpieczeństwo: Klawiatura numeryczna zapewnia bezpieczeństwo, wymagając wprowadzenia unikalnych kodów dostępu.
 2. Złożoność Kodu: Wykorzystanie różnych kombinacji cyfr zwiększa trudność odgadnięcia lub złamania kodu, dostarczając dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.
 3. Możliwość Zmiany Kodu: Klawiatura numeryczna umożliwia łatwą zmianę kodu dostępu, co jest przydatne przy odejmowaniu dostępu określonym użytkownikom lub wprowadzaniu nowego kodu dostępu.
Gdzie zastosować klawiaturę numeryczną?

 1. Biura: Klawiatura numeryczna może być idealna do biur, umożliwiając każdemu pracownikowi otwieranie drzwi bez konieczności posiadania klucza.
 2. Szkoły: Klawiatury numeryczne mogą być stosowane w placówkach edukacyjnych do zabezpieczania dostępu do sal lekcyjnych lub obszarów administracyjnych.
 3. Domy: W systemach bezpieczeństwa domu, klawiatura numeryczna może być używana do kontrolowania dostępu do mieszkania.

Moduł Smart Wi-Fi

Moduł Smart Wi-Fi stanowi wyjątkowo zaawansowane rozwiązanie w dziedzinie systemów otwierania drzwi bez użycia klucza, umożliwiając użytkownikom pełną kontrolę nad dostępem do swojej przestrzeni.

Zalety korzystania z modułu Smart Wi-Fi w systemach kontroli dostępu:

 1. Sterowanie Zdalne: Moduł pozwala użytkownikom kontrolować drzwi z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartfona lub komputera.

 2. Monitorowanie Aktywności: Zapewnia możliwość śledzenia, kiedy i kto otworzył drzwi, co jest szczególnie przydatne dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

 3. Integracja z Systemami Smart Home: Moduł można łatwo zintegrować z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu, takimi jak kamery monitoringu czy systemy alarmowe.

 4. Bezpieczne Przyznawanie Dostępu: Użytkownicy mogą zdalnie udzielać dostępu gościom, pracownikom czy członkom rodziny, dostarczając tymczasowych kodów dostępu.

 5. Natychmiastowa Reakcja na Zagrożenia: W przypadku wykrycia nieautoryzowanego dostępu użytkownicy mogą natychmiastowo zablokować lub zmienić kody dostępu za pomocą aplikacji mobilnej.

Inwestowanie w bezkluczowe dostępy do drzwi – 4 POWODY

Bezkluczykowy dostęp do drzwi
Podniesienie Poziomu Bezpieczeństwa
Podniesienie standardu bezpieczeństwa. Drzwi bezkluczowe wyposażone w zaawansowane systemy kontroli dostępu zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu do tradycyjnych zamków kluczowych.
Obsługa klienta - Plastixal
Usprawnienie Wygody Użytkownika

Wygodne użytkowanie. Zniesienie konieczności noszenia fizycznych kluczy oraz możliwość zdalnego zarządzania dostępem sprawiają, że korzystanie z drzwi staje się bardziej intuicyjne i komfortowe dla użytkowników.

Płatność kartą
Zmniejszone Ryzyko Kopiowania Kluczy

Ograniczenie ryzyka kopiowania kluczy. W przypadku systemów bezkluczowych, zwłaszcza tych opartych na biometrii lub technologii RFID, ryzyko kopiowania kluczy jest zminimalizowane.

Bezpieczeństwo domu - Bezkluczykowy dostęp do drzwi
Szybka Reakcja
na Incydent

Szybka reakcja na incydenty. Systemy bezkluczowe umożliwiają szybką reakcję na potencjalne zagrożenia, monitorując dostęp i generując alerty w przypadku podejrzanej aktywności.

Jak Zainteresować Klientów Systemami Dostępu do Drzwi Bez Kluczy?

System Monitorowania Dostępu do Drzwi w Czasie Rzeczywistym:

Jedną z kluczowych cech wyróżniających Moduł Smart Wi-Fi jest możliwość monitorowania dostępu do drzwi w czasie rzeczywistym. System rejestruje otwarcia drzwi, ich znaczniki czasowe oraz identyfikacje użytkowników. Pozwala to na natychmiastowe śledzenie dostępu i dostarcza administratorom systemu natychmiastowych powiadomień w przypadku podejrzanej aktywności. Taki system umożliwia szybką reakcję na potencjalne zagrożenia, poprawiając ogólny poziom bezpieczeństwa.

Nie Trzeba Już Martwić się o Zagubione Klucze:

Dzięki dostępowi bez użycia klucza nie ma obaw o zgubienie kluczy. Brak fizycznego przedmiotu eliminuje ryzyko przypadkowej utraty, co jest szczególnie korzystne w szybkim tempie życia codziennego. Ponadto tradycyjne klucze można skopiować, co stwarza potencjalne zagrożenie. Utrata klucza często wymaga wymiany zamka, podczas gdy w przypadku dostępu bez użycia klucza wystarcza prosta zmiana np. kodu PIN.

Codzienna Wygoda:

Drzwi z dostępem bez użycia klucza doskonale wpasowują się w codzienne scenariusze, zwłaszcza gdy ręce są zajęte. Na przykład po powrocie z zakupów użytkownik nie musi szukać kluczy w torbie czy kieszeni—bezpieczny dostęp oparty na biometrii, takiej jak czytnik linii papilarnych, to wszystko, czego potrzeba.

Wybór Systemu Z Dostępem Bez Klucza
Zgodnie z Preferencjami Klienta

Wybór systemu z dostępem bez użycia klucza powinien zależeć od konkretnych potrzeb i warunków użytkownika. Istotne jest uwzględnienie aspektów związanych z bezpieczeństwem, wygodą oraz funkcjonalnością konkretnej rozwiązania.

Czym należy się kierować podczas wyboru systemu:

 1. Poziom Bezpieczeństwa:
  Ocen, które systemy oferują najlepsze zabezpieczenia dla Twojego klienta.

 2. Wygodne Zarządzanie:
  Znajdź system, który spełnia zarówno wymagania dotyczące bezpieczeństwa, jak i zapewnia wygodę codziennego użytkowania.

 3. Dom Prywatny:
  Systemy RFID i klawiatura numeryczna mogą być odpowiednie ze względu na swoją przyjazną obsługę. Moduł Smart Wi-Fi może dostarczać dodatkowych informacji użytkownikowi na temat tego, kto i kiedy korzystał z drzwi zewnętrznych.

 4. Biuro:
  Czytniki linii papilarnych i systemy RFID mogą oferować wyższy poziom bezpieczeństwa, a Moduł Smart Wi-Fi może ułatwić zarządzanie dostępem dla pracowników.

Podsumowanie

Inwestowanie w drzwi z systemem kontroli dostępu bez użycia klucza przynosi szereg znaczących korzyści. Bezpieczeństwo użytkownika jest podniesione dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak biometria, RFID czy klawiatury numeryczne. Wdrożenie tych systemów przekłada się na wygodę codziennego użytkowania, a zdalne zarządzanie drzwiami za pośrednictwem Modułu Smart Wi-Fi stało się normą w dzisiejszych czasach.
Social Media Widget