Systemy do budowy drzwi przesuwnych znakomicie sprawdzają się przede wszystkim w miejscach, w których do dyspozycji nie ma zbyt dużej przestrzeni. To także świetne rozwiązanie w przypadku chęci wydzielenia dodatkowego miejsca i oddzielenia dwóch osobnych pomieszczeń. Drzwi tego typu pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz o minimalistycznym charakterze, jak i klasycznych projektowanych w tradycyjnym stylu. Gdzie w domu najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne?

Efektowne przejście do salonu

W nowocześnie projektowanych budynkach mieszkalnych bardzo często salon połączony jest z kuchnią. Nie wszyscy jednak są zadowoleni z takiego rozwiązania i szukają sposobu, aby część domu służącą przede wszystkim do wypoczynku oddzielić od części do przygotowywania posiłków. Świetnym rozwiązaniem jest w tym przypadku montaż drzwi przesuwnych stanowiących efektowne przejście pomiędzy salonem a kuchnią lub innym pomieszczeniem w domu. W celu wydzielenia części wypoczynkowej i zyskania większej prywatności drzwi w łatwy sposób można zamknąć. Jeśli jednak będąc w kuchni chcemy swobodnie komunikować się z osobami będącymi w salonie drzwi mogą pozostać otwarte.

Drzwi przesuwne jako wejście do toalety

Drzwi przesuwne będące przejściem z pokoju do toalety najlepiej sprawdzą się w sytuacji, gdy dodatkowa łazienka znajduje się w sypialni i dostęp mają do niej wyłącznie osoby korzystające z tego pomieszczenia. W związku z tym, że z toalety korzystają tylko użytkownicy konkretnej sypialni, nie ma konieczności montażu drzwi zamykanych na klucz. Systemy do drzwi przesuwnych nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu nie zabierają dodatkowej przestrzeni w sypialni. Ich otwieranie i zamykanie jest intuicyjne, wyeliminowany zostaje również efekt skrzypienia i trzaskania, co jest szczególnie ważne podczas nocnych wizyt w toalecie.

Drzwi do spiżarni i pomieszczeń gospodarczych

Spiżarnie i pomieszczenia gospodarcze to kolejne miejsca, w których polecany jest montaż drzwi przesuwnych. W wielu domach są to pomieszczenia zlokalizowane w pobliżu innych pokoi, dlatego dostęp do nich nie powinien być niczym utrudniony. Sprawny oraz szybki system otwierania i zamykania drzwi jest w tym przypadku bardzo istotny, ponieważ miejsca te odwiedzane są przez użytkowników wielokrotnie w ciągu dnia. Dlatego też w tym przypadku drzwi przesuwne będą najlepszym rozwiązaniem.

W ofercie firmy Plastixal znajdują się solidne, funkcjonalne i estetyczne systemy do drzwi przesuwnych, które odpowiadają potrzebom wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów. Szeroki wybór nowoczesnych systemów o ponadczasowym wyglądzie sprawia, że oparte na nich konstrukcje świetnie sprawdzą się w niemal każdym wnętrzu.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget