flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
Drzwi tarasowe

Wybór drzwi tarasowych. Jakie masz możliwości?

Dobór odpowiednich drzwi tarasowych jest równie ważny co drzwi wewnętrznych czy nawet zewnętrznych. Ich wytrzymałość jest szczególnie ważna w przypadku domów czy mieszkań, których balkony mogą być dostępne dla osób niepowołanych.

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić różne modele drzwi tarasowych, a także podpowiedzieć, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę dokonując zakupów.

Drzwi tarasowe – najważniejsze rodzaje

Zanim zaczniemy analizować drzwi tarasowe pod kątem estetyki, wykonania czy najważniejszych parametrów, warto skupić się na mechanizmie ich działania i funkcjonalności. W bardzo wielu domach czy mieszkaniach drzwi tarasowe są otwierane i zamykane kilkakrotnie w ciągu każdego dnia przez różnych domowników, w tym często również dzieci. Każdy powinien mieć możliwość wygodnego i bezproblemowego użytkowania tych drzwi. Warto więc zastanowić się nad tym, jaki rodzaj drzwi sprawdzi się najlepiej w przypadku naszego mieszkania.

  • Drzwi przesuwne są obecnie bardzo popularne. W tym przypadku drzwi przesuwają się wzdłuż ściany na specjalnych prowadnicach. Mogą mieć bardzo dużą powierzchnię, gdyż do ich otwarcia nie potrzeba nam zbyt wiele miejsca. Sprawdzą się przede wszystkim w mniejszych mieszkaniach.
  • Drzwi rozwieralno-uchylne to tradycyjne modele. Zwykle mają jedno lub dwa skrzydła i standardowo otwierają się do środka pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się w przypadku klasycznych wnętrz, w których jest dość dużo wolnej przestrzeni do ich otwarcia.
  • Drzwi uchylno-przesuwne to modele, w których skrzydło drzwi wysuwa się z ramy i przesuwa na prowadnicach równoległych do ościeżnicy.
  • Drzwi podnoszono-przesuwne podczas otwierania podnoszą się lekko, a dopiero później przesuwane są po prowadnica.

Najważniejsze parametry techniczne drzwi tarasowych

Gdy już wybierzemy odpowiedni mechanizm otwierania drzwi tarasowych, warto skupić się na konkretnych parametrach wybranych modeli. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • współczynnik przenikania ciepła (informacja o tym, jak wiele energii cieplnej ucieka z pomieszczeń na zewnątrz przy zamkniętych drzwiach; wartość ta nie powinna przekraczać 2,6 W/(m2*K)
  • wskaźnik izolacyjności akustycznej (wyrażony w decybelach)

2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny