Dobór odpowiednich drzwi tarasowych jest równie ważny co drzwi wewnętrznych czy nawet zewnętrznych. Ich wytrzymałość jest szczególnie ważna w przypadku domów czy mieszkań, których balkony mogą być dostępne dla osób niepowołanych.
W tym artykule chcielibyśmy przedstawić różne modele drzwi tarasowych, a także podpowiedzieć, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę dokonując zakupów.

Drzwi tarasowe – najważniejsze rodzaje

Zanim zaczniemy analizować drzwi tarasowe pod kątem estetyki, wykonania czy najważniejszych parametrów, warto skupić się na mechanizmie ich działania i funkcjonalności. W bardzo wielu domach czy mieszkaniach drzwi tarasowe są otwierane i zamykane kilkakrotnie w ciągu każdego dnia przez różnych domowników, w tym często również dzieci. Każdy powinien mieć możliwość wygodnego i bezproblemowego użytkowania tych drzwi. Warto więc zastanowić się nad tym, jaki rodzaj drzwi sprawdzi się najlepiej w przypadku naszego mieszkania.
  • Drzwi przesuwne są obecnie bardzo popularne. W tym przypadku drzwi przesuwają się wzdłuż ściany na specjalnych prowadnicach. Mogą mieć bardzo dużą powierzchnię, gdyż do ich otwarcia nie potrzeba nam zbyt wiele miejsca. Sprawdzą się przede wszystkim w mniejszych mieszkaniach.
  • Drzwi rozwieralno-uchylne to tradycyjne modele. Zwykle mają jedno lub dwa skrzydła i standardowo otwierają się do środka pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się w przypadku klasycznych wnętrz, w których jest dość dużo wolnej przestrzeni do ich otwarcia.
  • Drzwi uchylno-przesuwne to modele, w których skrzydło drzwi wysuwa się z ramy i przesuwa na prowadnicach równoległych do ościeżnicy.
  • Drzwi podnoszono-przesuwne podczas otwierania podnoszą się lekko, a dopiero później przesuwane są po prowadnica.

Najważniejsze parametry techniczne drzwi tarasowych

Gdy już wybierzemy odpowiedni mechanizm otwierania drzwi tarasowych, warto skupić się na konkretnych parametrach wybranych modeli. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak:
  • współczynnik przenikania ciepła (informacja o tym, jak wiele energii cieplnej ucieka z pomieszczeń na zewnątrz przy zamkniętych drzwiach; wartość ta nie powinna przekraczać 2,6 W/(m2*K)
  • wskaźnik izolacyjności akustycznej (wyrażony w decybelach)
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget