flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
wintergarden__9853

Jak wybrać dobre drzwi tarasowe?

Istnieją różne rodzaje drzwi tarasowych, które różnią się nie tylko wielkością, ale także funkcjonalnością, a czasem też i kształtem. Jak wybrać drzwi tarasowe, które będą odpowiednie do naszych oczekiwań?

 

Drzwi dwuskrzydłowe, harmonijkowe, a może przesuwne? Jakie będą idealne drzwi na taras? To zależy. Przede wszystkim od tego, jakie zadanie mają spełniać. Czy będzie to tylko wyjście na balkon, z którego rzadko korzystamy, czy drzwi otwierające przejście na taras z ogrodem, który latem pełni funkcję dodatkowego pokoju, gdzie lubimy się relaksować i odpoczywać.

 

Jakie są rodzaje drzwi tarasowych?

 

Dzieląc drzwi tarasowe na kategorię, przede wszystkim zwracamy uwagę na sposób ich otwierania. Opierając się na tym kryterium, wyróżniamy trzy rodzaje drzwi – dwuskrzydłowe, harmonijkowe  oraz  przesuwne.

 

Drzwi dwuskrzydłowe to rozwiązanie najbardziej klasyczne. Skrzydła mają przeważnie szerokość nie większą niż 120 centymetrów i tylko jedno z nich wyposażone jest w klamkę. Po ich otwarciu mamy szerokie wyjście na taras, niestety zajmują sporo przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. Drzwi harmonijkowo-przesuwne to drzwi składane. Skonstruowane są z kilku skrzydeł, które w razie potrzeby możemy całkiem zsunąć, tworząc swobodne wyjście. Po złożeniu, skrzydła zmniejszają nieco światło otworu i ograniczają przestrzeń w pomieszczeniu. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą całkiem pozbyć się bariery pomiędzy pokojem, a tarasem.

 

Ostatnim wymienionym rodzajem są drzwi przesuwne. To rozwiązanie bardzo popularne, ponieważ pozwala otworzyć pomieszczenie na ogród i zapewnia szybkie przejście na taras. Ich obsługa jest bardzo prosta i nie musimy martwić się o ciągłe otwieranie i zamykanie. Otwarte skrzydło nie ogranicza też przestrzeni obok drzwi ani wewnątrz pomieszczenia.

 

Jak wybrać dobre drzwi na taras?

 

Otwieranie i zamykanie drzwi to jedno, ale nie zapominajmy, że drzwi tarasowe muszą spełniać także inne kryteria. Po pierwsze powinny być bezpieczne, dlatego warto rozważyć zakup drzwi z zabezpieczeniem antywłamaniowym. Po drugie – muszą zapewniać odpowiednią wentylację i być energooszczędne, tak aby nie zwiększać kosztów ogrzewania. Na koniec nie zapomnijmy o komforcie. W sezonie drzwi na taras otwieramy nawet kilkanaście razy w ciągu dnia, dlatego muszą być proste w obsłudze. Postawmy na takie drzwi, które umożliwiają wygodne przesuwanie ciężkich skrzydeł. Dobrym rozwiązaniem są drzwi typu PSK (uchylno- przesuwne) z szynami pozwalającymi na uchylanie i przesuwanie skrzydła niewielkim nakładem siły.

Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się drzwi przesuwne typu HS (podnoszono przesuwne).

Tego typu drzwi sprawdzą się zarówno wtedy gdy mamy do zamknięcia otwór o szerokości 2,5 metra, jak też gdy chcemy zaszklić całą ścianę wielkiego salonu. Technologia pozwala na wykonanie drzwi HS o szerokości do 12 metrów.

Oczywiście nie wszystkie dostępne rozwiązania zostały opisane w tym artykule. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: www.plastixal.pl


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny