Drzwi wejściowe do domu, nazywane również drzwiami zewnętrznymi, to wizytówka każdego budynku. Jest to pierwsza rzecz, jaką widzą goście przybywający do nas w odwiedziny. Drzwi wejściowe powinny być nie tylko estetyczne, ale także zapewniać odpowiednią izolację termiczną i akustyczną oraz chronić przed włamaniem. Na rynku istnieje wiele modeli drzwi produkowanych z różnych materiałów. Inwestorzy często decydują się na systemy aluminiowe lub wykonane z PCV. Z jakiego materiału drzwi wejściowe wybrać?

Drzwi wejściowe do domu z PCV

Drzwi zewnętrzne produkowane z polichlorku winylu cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów prywatnych. Do zalet tego typu drzwi należy z całą pewnością niższa cena w porównaniu z systemami aluminiowymi, a także szerokie możliwości aranżacyjne. Drzwi wejściowe do domu z PCV łatwo dopasować do niemal każdego stylu architektonicznego i wyglądu elewacji. Plastikowe systemy charakteryzują również bardzo dobre parametry cieplne oraz duża solidność, ponieważ używany do ich produkcji polichlorek winylu jest specjalnie wzmacniany. Tego typu drzwi są łatwe w utrzymaniu czystości, nie wymagają również dodatkowych zabiegów konserwujących.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne

Dobrą alternatywę dla drzwi plastikowych stanowią aluminiowe drzwi zewnętrzne. Te systemy charakteryzuje wysoka jakość wykonania, interesujący wygląd oraz nowoczesne wzornictwo. Systemy te są bardzo solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zapewniają również większą ochronę przed włamaniem od drzwi z PCV. Dla poprawy izolacji termicznej wypełnia się je materiałami termoizolacyjnymi. W zależności od wymagań inwestora systemy te można dowolnie wykańczać oraz malować lakierami proszkowymi na jeden z kolorów z palety RAL. Malowanie proszkowe gwarantuje także zabezpieczenie przed korozją. W przeszłości drzwi aluminiowe wykorzystywane były głównie w obiektach użyteczności publicznej, jednak obecnie coraz chętniej sięgają po nie również właściciele domów jednorodzinnych.

Plastikowe czy aluminiowe – jakie drzwi wybrać?

Wszystko zależne jest od potrzeb oraz osobistych preferencji inwestora. Właściwie dobrane drzwi wejściowe muszą dobrze komponować się z elewacją, a korzystanie z nich musi być komfortowe dla użytkowników. Drzwi zewnętrzne warto kupować od renomowanych producentów, takich jak firma Plastixal. Oferowane przez nas systemy charakteryzuje duża solidność, dobre parametry cieplne i akustyczne, a także wysoka odporność na włamanie oraz działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget