Budowa ścian działowych wewnątrz budynków pozwala oddzielić od siebie poszczególne pomieszczenia i tym samym zmienić ich funkcjonalność oraz przeznaczenie. Ściana działowa może rozdzielać część wypoczynkową i sypialną w domu jednorodzinnym lub wydzielić poszczególne stanowiska do pracy w biurach. Powinny one stanowić nie tylko barierę wizualną, ale i akustyczną. Standardowo ściany te buduje się z materiałów ceramicznych lub betonu komórkowego. Z czego jeszcze można zbudować wewnętrzne ściany działowe?

Szkło

Szkło to materiał popularny i chętnie wykorzystywany do budowy ścian działowych, przede wszystkim w powierzchniach biurowych oraz innych obiektach użyteczności publicznej. Ściana wykonana ze szkła stanowi niezwykle elegancki element konstrukcyjny w pomieszczeniu. Do budowy ścian używane jest szkło transparentne, na którym można dodatkowo wykonać dowolny napis lub logo stanowiące reklamę firmy. Ze względu na fakt, iż głównym elementem nośnym konstrukcji jest w tym przypadku osadzona na specjalnie wzmacnianych profilach szyba hartowana, cała zabudowa jest w pełni bezpieczna. Szyby nie pękają i nie stanowią zagrożenia dla pracowników biur. Montaż szklanych ścian jest szybki i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów w postaci pokrywania gładzią czy malowania. Wewnętrzne ściany działowe ze szkła wykonywane są na zamówienie. Ich wysokość i szerokość dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb inwestora. To uniwersalne rozwiązanie sprawdzające się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach.

Płyty gipsowo-kartonowe

Innym materiałem chętnie wykorzystywanym do budowy ścian działowych w biurach i budynkach użyteczności publicznej są płyty gipsowo-kartonowe. To łatwe w montażu konstrukcje, które wyróżnia lekkość i trwałość. Ściany stworzone przy użyciu tego rodzaju płyt charakteryzuje także znakomita izolacyjność akustyczna. Można je stawiać w dowolnym miejscu pomieszczenia, bez obaw o zbyt duże przeciążenie stropu.  Płyty gipsowo-kartonowe produkowane są przy użyciu naturalnych materiałów, bez dodatków szkodliwych substancji chemicznych. Jest to szczególnie istotne w nowoczesnym budownictwie nastawionym na ochronę środowiska naturalnego.

Płyty meblowe

Ciekawą alternatywą dla płyt gipsowo-kartonowych są płyty meblowe oparte na konstrukcji drewnianej. To świetny sposób na efektowną aranżację pomieszczeń biurowych. Wykonanie ściany działowej przy użyciu płyt meblowych jest tańsze i szybsze od zastosowania płyt gipsowo-kartonowych. Ściana nie potrzebuje gipsowania ani późniejszego malowania. Po montażu konstrukcja od razu jest gotowa do użytkowania. Jest to więc rozwiązanie polecane szczególnie inwestorom, którym zależy na błyskawicznym wzniesieniu ściany i podziale pomieszczeń użytkowych. Płyty meblowe nie chłoną zabrudzeń, są odporne na zanieczyszczenia, a utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste. Podczas użytkowania płyty nie wymagają również żadnych specjalnych zabiegów konserwujących.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget