Okna PCV są chętnie wybierane przez osoby budujące swój nowy dom, głównie ze względu na ich korzystne ceny. Właściciele domów często zastanawiają się, ile będzie kosztował ich zakup okien, lecz nie mogą znaleźć konkretnych informacji. Cena okien zależy bowiem od wielu czynników, dlatego zawsze najlepiej zapytać o indywidualną wycenę u konkretnego producenta.

Co wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim – rozmiar okna. Popularne, często kupowane rozmiary okien są tańsze niż te, które są robione na indywidualne zamówienie. Polacy najczęściej wybierają okna prostokątne o powierzchni 1230 × 1480 mm. Zwykłe okno PCV, z dwoma skrzydłami, w kolorze białym, można kupić już za około 700 zł. Zazwyczaj jednak do okien chętnie dopłacamy, by uzyskać ich określone walory użytkowe lub estetyczne. W czasach, gdy ceny energii rosną w zastraszającym tempie, coraz więcej osób decyduje się na zakup okien o wysokich wskaźnikach izolacyjnych. To oznacza m.in. wybór okien nie z dwiema, lecz trzema szybami, pomiędzy którymi znajduje się szlachetny gaz. Okna PCV do domów pasywnych i energooszczędnych mogą kosztować nawet około 1100 zł. Nie każdy kupujący decyduje się też na okna białe. Jeśli wybierze okno w okleinie drewnopodobnej, czeka go dopłata o kolejne 200-300 zł. Okien nie trzeba oklejać obustronnie – w tym przypadku cena za usługę jest nieco niższa. Producenci oferują jeszcze dodatkowe rozwiązania, za które należy dopłacić, jeśli się na nie zdecydujemy. Mogą to być m.in. szprosy, czy ulepszenia antywłamaniowe.

Producent i linia produktów

Wyceniając okna do swojego nowego domu, trzeba też pamiętać o tym, że ceny mogą różnić się w zależności o renomy danego producenta. Zazwyczaj lepiej wybrać okna firmy, która funkcjonuje na rynku od wielu lat, zamiast najtańszych okien z marketu budowlanego. Producenci oferują też różne linie swoich produktów. Cena okna z niższej półki, o słabszych parametrach termoizolacyjnych może znacząco różnić się od ceny okien, na które otrzymamy dożywotnią gwarancję. Zaletą szerokiej gamy produktów jest to, że zawsze udaje się znaleźć rozwiązanie dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych każdego klienta. Do kosztów zakupu okien, w razie potrzeby, należy doliczyć też montaż żaluzji, rolet itp., a także ich specjalistyczny montaż. Nie warto na nim oszczędzać – niepoprawnie zamontowane okna mogą stracić część swoich właściwości termoizolacyjnych, a nawet doprowadzić do powstawania grzyba w murze przy otworze okiennym.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget