1. Home
  2. /
  3. Systemy fasadowe
  4. /
  5. Aliplast
  6. /
  7. MC PW parallel-opening window

Okno fasadowe z mechanizmem otwierania równoległego MC PW zostało specjalnie zaprojektowane do zastosowań, w których utrzymanie eleganckiego i spójnego wyglądu pełnej przeszklonej fasady jest kluczowe.

Wyposażone w trójkomorowy system izolacji termicznej z opcją dodatkowego stosowania elementów izolacyjnych, system MC PW obejmuje trzy poziomy uszczelek – zewnętrzne, centralne i wewnętrzne, zapewniając wyjątkową skuteczność w zakresie uszczelniania.

Skrzydło okienne jest dyskretnie schowane wewnątrz ramy, co sprawia, że jest niewidoczne z perspektywy wnętrza. Elastyczność oferuje opcja dwustronnego przeszklania przy użyciu zatrzasków zewnętrznych, które nie tylko są zatrzaskiwane, ale również dodatkowo przykręcane do zewnętrznej komory skrzydła.

Wysuwanie skrzydła na zewnątrz ułatwiają specjalnie dostosowane zawiasy tarczowe. Rozmieszczenie i ilość tych zawiasów zależą od wielkości skrzydła okiennego i ciężaru szkła, co umożliwia zastosowanie okuć obwodowych i odpowiednią liczbę punktów blokady, co przyczynia się do doskonałego uszczelnienia okna.

MC PW
Modular facade

Okna MC PW można otwierać na dwa sposoby: ręcznie, przy użyciu dwóch ustawionych naprzeciwko siebie uchwytów, lub elektronicznie, za pomocą specjalnie dostosowanych napędów. Projekt MC PW został stworzony z myślą o zapewnieniu optymalnej wentylacji pomieszczeń: wydłużone skrzydło umożliwia swobodny przepływ powietrza w obie strony – zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz – co przekłada się na bardziej efektywną cyrkulację powietrza oraz zwiększony komfort użytkowników w porównaniu z tradycyjnymi oknami.

Dodatkowo istnieje możliwość produkcji okien MC PW jako okien otwieranych na zewnątrz od dołu, znanych jako „top hung”. To rozwiązanie zachowuje jednolity wygląd aluminiowo-szklanej ściany, gdy okno jest otwarte, co tworzy fascynujący efekt architektoniczny, gdy skrzydło przesuwa się na fasadę budynku.

Bogata paleta kolorów dostępnych dla okien MC PW obejmuje m.in. kolorystykę RAL (Qualicoat 1518), kolory strukturalne, efekt koloru drewna Aliplast Wood Colour Effect, efekt koloru kamienia Aliplast Loft View (Qualideco PL-0001), anodowanie (Qualanod 1808) oraz możliwość wyboru dwukolorowego.

Specyfikacja Produktu

SystemMateriałGłębokość RamyGłębokość SkrzydłaGRUBOŚĆ SZKŁARODZAJE OKIENRODZAJ SZKLENIA
MC PWAluminium / Poliamid117 mm98-115,3 mm24-52 mmOtwierane Równolegle / Wiszące od GóryStrukturalne, Uszczelka Szkleniowa

Dane Techniczne

SystemIZOLACJA TERMICZNA Uf*PRZEPUSZCZALNOŚĆ POWIETRZAOBCIĄŻENIE WIATREMUSZCZELNIANIE PRZECIWDESZCZOWE
MC PWod 1,65 W/m2KKlasa 4; PN-EN 12207Klasa C5 (2000Pa); PN-EN 12210Klasa E2400 (2400Pa); PN-EN 12208
*Izolacja termiczna zależy od kombinacji składników profilu i grubości wypełnienia.
Przekrój MC PW
Przekrój okna otwieranego równolegle MC PW.
Przekrój MC PW
Przekrój przez okno otwierane równolegle MC PW.
Przekrój MC RW
Przekrój przez okno otwierane równolegle MC PW.

Odkryj Nowe Możliwości

z Naszymi Oknami i Drzwiami!

Nasza oferta to nie tylko doskonała jakość, ale także nieograniczone możliwości dostosowane do Twoich potrzeb.
Wybierz Plastixal i podnieś poziom funkcjonalności i estetyki swojego domu już dziś!

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget